M  A  S  A  Ż    D  Ź  W  I  Ę  K  I  E  M

 

W dużym uproszczeniu masaż dźwiękiem polega na ułożeniu mis dźwiękowych na leżącej, ubranej osobie oraz na lekkich uderzeniach w misy. Delikatne i harmonijne dźwięki odbierane są przez zmysł słuchu i szybko doprowadzają do głębokiego stanu odprężenia. Rytmiczne drgania przenoszoną się na ciało i wytwarzają bardzo subtelne wibracje, które są opisywane często jako "masaż".

Podczas masażu dźwiękiem odczuwamy atmosferę zaufania i bezpieczeństwa, w której możemy puścić stres, lęki, zmartwienia, wątpliwości oraz inne podobne uczucia, które mogą mięć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Atmosfera ta pozwala nam znów nawiązać kontakt z naszymi potrzebami i naszą "wewnętrzną mądrością". Odczuwamy błogi stan ciała i być może po raz pierwszy od dłuższego czasu ponownie świadomie zaczynamy to ciało odczuwać. Galopujące myśli się uspokajają, a nasza dusza znów znajduje przestrzeń do rozwoju. Te aspekty stanowią główną oś naszego zdrowia w jego całościowym rozumieniu. Stanowią one podstawę dla radosnego, świadomego i kreatywnego życia.

Masaż dźwiękiem mis i gongów jest bardzo skutecznym sposobem dla szybkiego osiągnięcia przyjemnego relaksu oraz uwolnienia napięć i blokad, zarówno fizycznych jak też emocjonalnych. Masaż wspiera rozwój harmonii wewnętrznej, wzmacnia siły i energię, drgania rozchodzące się w naszym ciele poprawiają krążenie krwi oraz ułatwiają usuwanie toksyn i regenerację tkanek. Poprzez głębokie odprężenie, pobudzone zostają do działania naturalne mechanizmy regeneracyjne. Istotną rolę w masażu pełni zjawisko rezonansu. Fale dźwiękowe, przenikając ciało wywołują w żywych komórkach wibracje mogące mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Woda, podstawowy składnik tkanek, rozprowadza dźwięk, który jak gdyby masuje ciało na poziomie atomowym i komórkowym. Rezonans jest więc podstawową zasadą fizyczną wykorzystywaną w terapii dźwiękiem. Źródło dźwięku wytwarza fale, które przekazują swoją energię.