Zapraszamy na obóz jogi do uroczego zakątka w stylu starych wiejskich posiadłości: EkoPark w Lipowej Dolinie.

Warsztat odbywać się będzie w dwóch terminach: 28 kwietnia – 7 maja lub 28 kwietnia – 3 maja.

UWAGA - miejsca noclegowe oraz wyżywienie na miejscu dostępne już tylko w terminie 3-7.05. Koszt pobytu w tym terminie dla osoby dorosłej wynosi 950 zł, dla dziecka 830 zł - w cenie nocleg, wyżywienie, zajęcia jogi, opieka dla dzieci.

Istnieje również możliwość udziału w warsztacie w pozostałych terminach, koszt samych zajęć bez zakwaterowania i wyżywienia to 100 zł/dzień.

Zajęcia poprowadzą:

Justyna Wojciechowska (Joga Sztuka Życia/Warszawa) i Agnieszka Rajchert (Szkoła Jogi w Puławach)

Gdzie odbywa się obóz?

Zagubiony zakątek wśród kwitnących sadów i pól…dla tych, którzy szukają relaksu z dala od wydeptanych ścieżek turystycznych.  Kazimierz Dolny oddalony jest od Lipowej Doliny zaledwie 4 km, a nas budzi śpiew ptaków zamiast warkotu silnika. Okolica bardziej przypomina toskańskie wzgórza niż polską wieś. Tym miejscem się zauroczyliśmy i chcemy się nim dzielić z wytrawnymi smakoszami natury, żywności i zdrowego stylu życia.

Noclegi z klimatem… Na nieprzypadkowych gości czekają klimatycznie urządzone pokoje, w domu głównym otoczonym stuletnimi lipami z widokiem na wzgórza oraz dodatkowo w drewnianej odrestaurowanej chacie z 1863r. pokrytej strzechą. Swobodne bujanie w hamakach, grzanie przy kominku, wycieczki piesze i rowerowe, jazda konna i wiele innych atrakcji czeka na naszych gości w Lipowej Dolinie.
Dla najmłodszych przygotowaliśmy domek na kurzej stopie i plac zabaw z huśtawkami. Nazywamy nasz pensjonat EkoPark Lipowa Dolina. Eko – bo podajemy głównie ekologicznie. Sami robimy konfitury, a ser, mleko i jaja „wypasają” się na naszej łące. Jesteśmy członkami Slow Food Polska i dzielimy się slowfood’em z naszymi gośćmi. Podajemy to co wyrośnie w naszym ogródku lub w promieniu 30 mil; Lipowa – bo otaczają nas 100-letnie lipy, a Dolina – bo leżymy w dolinie pomiędzy dwoma wzgórzami, a droga do nas prowadzi oszałamiającym wąwozem.
Stworzyliśmy dom gościnny w stylu starych wiejskich posiadłości (jak toskańskie) z ekologicznymi produktami. Nie odcinamy się od tradycji – Kazimierz Dolny zobowiązuje! Dlatego pielęgnujemy naszą Starą Drewnianą Chatę krytą strzechą – a w niej stary gliniany piec drzewny.
Zapraszamy!

foodmajowka.png

Wyżywienie

Wegetariańskie i wegańskie posiłki przygotowywane z naturalnych składników pochodzących z przydomowego sadu i ogrodu. Do posiłków podawane są domowe kompoty z owoców i różnorodne przetwory, m.in.: śliwki i gruszki w occie, chrupiące ogórki w zalewie chrzanowej. Mleko, twarogi i jajka, które serwujemy na śniadania„wypasają” się za płotem, na przydomowej łące.

Dla kogo:

Wyjazd skierowany jest zarówno do osób, dla których byłby to pierwszy kontakt z jogą jak i regularnie praktykujących. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i zapoznać się z technikami jogi skutecznie poprawiającymi kondycję całego ciała.
Zapraszamy rodziny z dziećmi !

Joga :

– nauka asan (pozycji jogi) wzmacniających mięśnie całego ciała;

– nauka asan rozluźniających i regenerujących napięte mięśnie;

– joga dla kręgosłupa;

– nauka technik oddechowych i antystresowych;

– dobór właściwych pozycji indywidualnie do możliwości każdego ćwiczącego;

Opieka dla dzieci:

Podczas porannej oraz popołudniowej sesji jogi dla dorosłych dziećmi zajmie się opiekunka, która poprowadzi zajęcia plastyczno-ruchowe, a także zajęcia jogi dla dzieci, podczas których dzieci poprzez wcielanie się w różne postaci oraz zabawę przenoszą się w magiczny świat asan. Pobudzające wyobraźnię i kreatywność ćwiczenia, przestają być nudne i stają się niezapomnianą przygoda dla każdego malucha. Dziećmi zajmie się Beata Szymura - z zamiłowania joginka, jogę praktykuje od 8 lat pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli.W 2013 wygrała Ogólnopolski Maraton Jogi i odbyła swoją pierwszą podróż do Indii.Z wykształcenia pedagog,nauczyciel gimnastyki korekcyjnej. Na co dzień wychowawca dzieci przedszkolnych,matka dwójki synów.
” Swoją pracę traktuje zgodnie z przeznaczeniem-pozwalam dzieciom tworzyć,być w centrum,rozwijać kreatywność,doświadczać łącząc naukę z fantazjowaniem.Dzieci mają instynktowną skłonność do aktywności fizycznej zatem szukam razem z nimi wszechstronnego,harmonijnego ruchu,który pozwala im prawidłowo się rozwijać,zgodnie z ich genotypem i indywidualnymi możliwościami. Wierze,że to dzieci pokazują dorosłym jak dalece odeszli od spontanicznego i radosnego postrzegania świata”

Ramowy plan dnia:

28 kwietnia

16:30 zakwaterowanie gości

18:00 relaksacyjna sesja jogi

19:30 obiadokolacja

20:30 spotkanie informacyjne

29 kwietnia – 6 maja

7:00 ćwiczenia oddechowe i medytacja

8:00 – 9:30 sesja jogi dla zaawansowanych

9:30- 11:00 sesja jogi dla początkujących

11:00 śniadanie (3.05 po śniadaniu wykwaterowanie gości będących na skróconym pobycie)

12:00 – 16:00 czas wolny (spacery po okolicy, wycieczki rowerowe)

16:00- 17:30 joga dla kręgosłupa

17:30-19:00 joga regeneracyjna/pozycje odwrócone

19:00 obiadokolacja

20:00 czas wolny

7 maja

8:00 ćwiczenia oddechowe i medytacja

9:00 – 11:00 sesja jogi

11:00 śniadanie

12:00 wykwaterowanie

 

Więcej informacji o miejscu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj. 

W celu zarezerwowanie miejsca na wyjazd należy wysłać formularz zgłoszenia oraz wpłacić (w ciągu trzech dni roboczych) zadatek* w wysokości 500zł (od osoby). W tytule przelewu proszę wpisać: Karnet na Jogę Maj. Dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu potwierdzającym rezerwację.

*Zadatek jest kwotą bezzwrotną.

 

Zapraszamy :)